تبلیغات
اسپورتیها - بازگشت رویایی آرسنال در فینال جام حذفی/ توپچی‌ها به قحطی جام پایان دادند


بازگشت رویایی آرسنال در فینال جام حذفی/ توپچی‌ها به قحطی جام پایان دادند

به گزارش خبرنگار ورزشی «خبرگزاری دانشجو»، ورزشگاه ویمبلی شهر لندن شب گذشته شاهد برگزاری فینال قدیمی ترین رقابت فوتبال در سطح جهان بود؛ جایی که تیم های آرسنال و هال سیتی به مصاف هم رفتند که طی آن توپچی ها با وجود عقب افتادن از حریف، توانستند این عقب ماندگی را جبران کنند و 3-2 هال را شکست بدهند.


در این دیدار ابتدا جیمز چستر و کورتیس دیویس دو بار پیاپی در دقایق 4 و 9 برای هال سیتی گلزنی کردند و شوک بزرگی را به آرسنال وارد نمودند. توپچی ها که انتظار این دو گل را نداشتند، خیلی زود به بازی برگشتند و در دقیقه 17 روی ضربه ایستگاهی زیبای سانتی کازورلا اختلاف را به حداقل رساندند.


در نیمه دوم و روی یک ضربه کرنر این لورن کوشیلنی فرانسوی بود که در دقیقه 71 کار را به تساوی بکشاند. در دقایق پایانی نیز آرسنال بارها بر روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شد و حتی دیرک افقی را نیز به لرزه درآورد، اما موفق به گلزنی نشد تا کار به وقت اضافه بکشد.


در وقت های اضافه و در دقیقه 109 آرون رمزی هافبک ولزی آرسنال روی پای پشت پای اولیویه ژیرو گل سوم تیم ونگر را زد تا آرسنال 3-2 برنده شود و پس از 9 سال بالاخره یک افتخار را به کلکسیون خود اضافه کند.


آخرین قهرمانی این تیم به سال 2005 برمی گردد و توپچی ها پس از آن هرگز قهرمان نشده بودند، اما حالا با این افتخار توانستند با رکورد 11 قهرمانی منچستریوناتید در جام حذفی نیز برابری کنند.
   • ایران سافت
  • شیر شاه
  • کارت شارژ همراه اول